Мога ли да получавам детски в Германия ако детето ми е в България

Всичко за детските в Германия

Модератор: Ice_lady

Потребителски аватар
kikodraka

Мога ли да получавам детски в Германия ако детето ми е в България

Непрочетено мнениеот kikodraka » 27 авг 2015, 00:24

Да можете но при тези условия:
От сайта на Familienkasse изтегляте и попълвате този формуляр.(директен линк къ формуляра на български език) http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q= ... nD_CmuYGHg
Към него се прилагат следните документи:
-Geburtsurkunden der Kinder in deutscher Sprache / акт за раждане /
-Nachweise von Schule und Universität / уверение от училище или университет /
-Wohnanmeldung in Deutschland / адресна регистрация в Германия - само на родителя, ако детето е в България /
-Kopie der Ausweise von allen / копие от паспортите на всички - родител и деца /
-Bankverbindung (банкова сметка, в която ще се привеждат сумите - непременно немска )
-Familienstandsnachweis ( Гражданско състояние - издава се от българската община по местоживеене )
-Bescheinigung, dass die Kinder oder andere Personen kein Kindergeld in Bulgarien bekommen ( Удостоверение от Социална служба, че децата или други лица не получават детски надбавки в Б-я. За целта трябва да се откажете писменно от 35-те лева в Б-я. Отнема технологично време издаването на удостоверението, но без него не може)
-Bestätigung vom Arbeitgeber über das Arbeitsverhältnis ( евентуално Потвърждение от работодателя ви за вида на трудовото ви взаимоотношение)
Alle Unterlagen müssen in Deutsch vorgelegt werden. - Всички документи трябва да са преведени на немски. Изпращате САМО копия. Оригиналите остават при вас.
Желая успен на всички родители

Advertisement
loading...
Потребителски аватар
blagarudi

Re: Мога ли да получавам детски в Германия ако детето ми е в България

Непрочетено мнениеот blagarudi » 15 фев 2016, 14:49

От октомври месеца 2015г. съм подала целия набор от документи във фирмата в която работя от февруари 2015г. Наскоро разбрах, че документите ми все още не са подадени. Има ли срок на валидност на документите? Мога ли Аз сама да ги подам и къде?

Потребителски аватар
admin
Site Admin
Контакти:

Непрочетено мнениеот admin » 16 фев 2016, 09:19

Във Familienkasse се подават документите.
Ако се изисква някой документ допълнително те ще Ви оведомят писмено.

Потребителски аватар
lenka774

Непрочетено мнениеот lenka774 » 12 юли 2016, 22:11

Здравейте, аз работя в Германия на трудов договор от един месец. Съпругът ми и двете ми са в Бг. Разбрах от изключително изчерпателната статия, благодаря за което (хубаво е че има информирани и готови да помогнат хора), че имам право на детски за тях. Разгледах формуляра, който тряда се приложи за деца, кито не са в Германия и не ми стана много ясно информацията относно работата, осигуровки и т.н. на мен и на съпруга ми 5 години назад трябва ли да я попълвам при положение, че е в Бг. Аз съм в Германия сама от 1 месец. Преди това сме живели цялото семейство в Бг. Благодаря предварително!

Потребителски аватар
germanec
Site Admin

Непрочетено мнениеот germanec » 13 юли 2016, 09:33

Да, трябва да се попълни всичко коректно и нагледно за да не Ви връщат документите заради липсваща информация!
Имайте в предвид че, решението за изплащане на детски може да се забави до 1 година!!!
Ще Ви бъдат изплатени детските от датата на заявлвнието което ще подадете!
Чакането и търпението Ви си заслужава.
Успех

Потребителски аватар
lenka774

Непрочетено мнениеот lenka774 » 15 юли 2016, 17:34

Благодаря много, пратих запитване до Familienkasse дали имам право на Kindergeld за двете ми деца, които са в Бг. След ще подготвя всичко не.

Върни се в “Детски в Германия”