С домашен любимец в Австрия

Полезна информация за Австрия, адвокати, преводачи, работа, всичко за живота и работата в Австрия

Модератор: Ice_lady

• Advertisement

Потребителски аватар
germanec
Site Admin

Непрочетено мнениеот germanec » нед мар 20, 2016 7:04 pm

За всички домашни любимци на възраст над 12 седмици е нужен валиден имунизационен паспорт, където да се отбелязани всички ваксини (най-вече тази против бяс). Документа трябва да е на немски език или да е преведен и легализиран от официалните български власти. Всяко животно трябва да е маркирано или с ясно забележима татуировка, или с микрочип. За кучета, котки и домашни порчета, които пътуват заедно с придружител в пътническия транспорт между страните-членки на Европейския съюз, е необходим паспорт на домашното животно (pet pass). За всяко животно е необходимо да се носи отделен паспорт, издаден от оправомощен за това от компетентната служба ветеринарен лекар и удостоверяващ направената валидна имунизация на съответното животно против бяс в съответствие с препоръките на производителя.

Advertisement
loading...
Потребителски аватар
PiDavid

Непрочетено мнениеот PiDavid » ср апр 05, 2017 6:34 pm

Предлагайте имена за домашни любимци независимо дали ще е за куче, коте, зайче и т.н. Можете да споделите и как се казва вашият домашен любимец. Ако някой търси име за домашния си любимец може да попита в тази тема

Потребителски аватар
lIntavew

Непрочетено мнениеот lIntavew » чет юни 22, 2017 9:03 am

Мисля да взема на приятелката си декоративно зайче... .Моля,ако някой има подобно животинче вкъщи да сподели впечателнията си.Интересува ме преди всичко дали от тях хвърчат косми навсякъде,че така чух,а пък от друга страна трябва да спазя обещанието си и да и купя...Но заради този слух съм малко "на тръни",и без това не съм особен привърженик на домашен любимец в апартамент .

Потребителски аватар
Bentjudges

Непрочетено мнениеот Bentjudges » пон окт 09, 2017 5:40 pm

Не мога да повярвам , че никой не е превозвал домашен любимец през граница, за да сподели практически опит .

Потребителски аватар
Butchnacok

Непрочетено мнениеот Butchnacok » ср окт 11, 2017 9:05 am

Ако имате домашен любимец кажете какъв и разкажете за него. Аз имам женско куче на име Джеса . Много обича да ми дъвче чорапите :Д Много обича да излиза на разходка и да се дърпа На 6 години е и порода "Турски барак" , много рошава :п

Върни се в “Австрия”